Narmanlı Sanat Kitap Kulübü (Çarşamba Akşam)

Narmanlı Sanat Kitap Kulübü

 

Moderatör: Duygu Özdemir

 

28 Ekim, 25 Kasım, 23 Aralık Çarşamba 20:00 – 21:30

 

“Okumak sadece bir zevk meselesi değil, aynı zamanda sözcüklere temas ederek dünyaya kavuşma meselesidir.”

Evde uzun vakitler geçirdiğimiz dönemde kitaplarla tekrar başbaşa kaldık. Belki yeni kitaplara başladık belki de eski kitaplara geri döndük. Şimdi ise kitap konuşmamızın zamanı diyerek Narmanlı Sanat, 1kitap1mekan’ın kurucusu Duygu Özdemir ile kitap kulübü atölyesini başlatıyor!

 

Okuduklarımızı tartıştığımız kitap kulübü toplantıları üç aylık bir süreç içinde ayda bir kere iki saat “Zoom.us” üzerinden gerçekleşecektir. Her ayın belirlenen kitapları ile birlikte yardımcı okumalar, ve  kitabın neden seçildiğine dair kısa bir yazı da her ay kulüp buluşmasından önce mail atılacaktır. Duygu Özdemir’in her ay belirlediği kitaplar üzerinden inceleme ve sohbet olarak gerçekleşecek atölyelerde konu bağlamında editör, yazar, psikolog gibi sürpriz konuklara da yer verilebilecektir.

 

Üç aylık atölyelere katılım devamlılığı istenmektedir.

Hafta içi gün içi ve akşam saati olmak üzere iki farklı grup oluşturulmuştur, her grup en fazla 15 kişi kapasitelidir.

*İlk Kitap Kulübü buluşması tanışma toplantısı şeklinde gerçekleşecektir. Herkesin sevdiği bir kitaptan bahsettiği ve Duygu Özdemir ile Kitap Kulübü için seçilecek kitapların rotasını belirlendiği buluşma olacaktır.  Aynı zamanda Duygu Özdemir kitap okumaya dair tüyolar verirken hızlı okuma yöntemleri üzerine konuşacaktır. Bir sonraki ay için okunma listesi ilk buluşmada verilecek daha sonra bu liste mail olarak da iletilecektir. Program bitiminde isteyenler ile Kitap Kulübü buluşmalarına devam edilecektir.

 

Duygu Özdemir

 

Duygu Özdemir lise eğitimini Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nde aldı ve Fransız Edebiyatına olan merakı onu Galatasaray Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümüne yönlendirdi ve 2015’de mezun oldu. Daha sonra 2016’da Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Yüksek Lisans programına başladı. Farklı iletişim ajanslarında içerik ve proje yöneticiliği deneyimin yanı sıra Kafka Okur, Artkolik, Hürses gazetesi gibi mecralarda kitap, mekan yazıları yayımlandı. Duygu Özdemir halen kitap ve mekan incelemelerinin yapıldığı 1Kitap1Mekan’ın kurucusu ve içerik yöneticisidir.