Narmanlı Sanat ile Pera Rotası (Cumartesi)

Narmanlı Sanat ile Pera Galeri Rotası 

 

3 Ekim Cumartesi 13:00-15:00 

 

İsteyenler ile Pera Palas’ta rota sonunda kahve molası verilecektir. 

 

Kültür ve sanatın her zaman merkez noktası olan Pera, gerek mimarisi gerekse içinde yer alan sanat galerileri ve müzelerle  hala önemli bir buluşma noktası.  

Bu merkezden alınan ilhamla biz de Narmanlı Sanat olarak Pera Galeri Rotası adı altında dört farklı galeride dört farklı sergiyi ziyaret edip Pera’daki sanat ortamını inceleyeceğiz. 

 Rotamız video sanatına odaklanan bir sanat mekanı olan Bilsart’ta çalışmalarında parçalanmış bedenleri temsil etmesiyle tanınan İtalyan sanatçı  Francesco Albano’nun sergisiyle başlayacak. Bir sonraki durakta genç kuşak galericilerden Öktem Aykut’da yer alan tuval üzerine soyutlamalar ve heykel denemelerine odaklanan Bora Başkan’ın kişisel sergisi ziyaret edilecek. Devamında Art On’da Mithat Şen’in kırk yılı aşan sanat üretiminin son çıktılarını ortaya koyduğu “Alem” sergisini göreceğiz. Son olarak, Galerist’te yer alan Nuri Kuzucan ile birlikte Suat Akdemir, Ali Kazma, Sinan Logie, Seçkin Pirim, Kemal Seyhan, Canan Tolon’un yer aldığı “Açık Mekan 2 “ sergisiyle rotayı tamamlayacağız 

 

Sergi süreci ve çıktısıyla ilgili konuştuğumuz, farklı galerileri bir rotada deneyimlediğimiz gezi sonrası isteyenler ile eski İstanbul ruhunu taşıyan Peras Palas’ta kahve molası verilecektir. 

 

Kontenjamınız 8 kişi ile sınır sayıda olup soru ve kayıt için 0542 273 39 63 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.