Narmanlı Sanat ile Nişantaşı Sanat Rotası: Papko Art Collection, Ferda Art Platform

Narmanlı Sanat ile Nişantaşı Sanat Rotası: Papko Art Collection, Ferda Art Platform

 

20 Nisan Salı 11:00-12:00

 

 

Narmanlı Sanat, sınırlı sayıda kontenjan ile sanat rotalarına Nişantaşı galeri rotası ile devam ediyor! Rotanın ilk durağında Narmanlı Sanat’a özel kapalı bir etkinlik olarak Duygu Barlas’ın anlatımıyla koleksiyoner Öner Kocabeyoğlu’nun 18 yıl boyunca topladığı eserlerin bir bölümününün sergilendiği Papko Art Collection’ı ziyaret edeceğiz. Rotanın ikinci durağı ise yine Ralli Apartmanı’nda bulunan Ferda Art Paltform’u ziyaret edeceğiz. Galeride Seydi Murat Koç’un “Ertesi Gün” adlı sergisinde sanatçının kendine özgü pratiğiyle birlikte izleyiciye sunulan, hayvanların ve bitkilerin hakimiyeti ele geçirdiği bir distopyadaki modern kent manzaraları, sanatçının çizim ve resim arasında yaptığı güçlü sentezleri keşfedeceğiz.

 

 

Fikret Mualla, Abidin Dino, Alev Ebuzziya, Mehmet Güleryüz, Burhan Doğançay, Tony Cragg, Antony Gormley ve daha nice önemli Türk ve yabancı sanatçıların eserlerinin bulunduğu koleksiyondan bir seçkiyi ziyaret edeceğiz.

 

* Etkinlikte kontenjan sınırlaması vardır.

 

Öner Kocabeyoğlu

 

Öner Kocabeyoğlu ‘ nun sanat serüveni 18 yıl önce müzayededen satın aldığı bir Selim Turan tablosu ile başladı, sonrasında Paris Ekolü sanatçılarını araştırarak yoğun olarak bu dönemle ilgilendi ve eserler topladı. 2009 yılı sonlarında koleksiyonun yönetimi ve özellikle günümüz sanatçılarından olmak üzere diğer dünya sanatçılarından yeni alımlardan oluşan bir seçkiyi paylaşabilmek amacıyla, daha önce Fahrelnisa Zeid’in 1944’lü yıllarda ikinci katında ilk sergisini açtığı Ralli Apartmanı’nın dördüncü katında Papko Art Collection’ı açtı.