Narmanlı Sanat ile Kitap Kulübü

Narmanlı Sanat ile Kitap Kulübü

 

Moderatör: Duygu Özdemir

 

19 Ocak, 16 Şubat, 16 Mart Salı 20:00-21:30

 

“Okumak sadece bir zevk meselesi değil, aynı zamanda sözcüklere temas ederek dünyaya kavuşma meselesidir.” Evde uzun vakitler geçirdiğimiz dönemde kitaplarla tekrar başbaşa kaldık. Belki yeni kitaplara başladık belki de eski kitaplara geri döndük. Şimdi ise kitap konuşmamızın zamanı diyerek Narmanlı Sanat, 1kitap1mekan’ın kurucusu Duygu Özdemir ile 2. dönem kitap kulübünü başlatıyor!

 

*İkinci dönem kitap kulübünün ilk kitabı “Otomatik Portakal” olarak belirlenmiştir ve ilk buluşmadan önce bu kitabı okumanız beklenmektedir.  Otomatik Portakal’dan yola çıkarak şiddet temasını konuşacağımız bir sohbet gerçekleşecektir. Tercihen Otomatik Portakal filmini izlemeniz de önerilir.

 

Okuduklarımızı tartıştığımız kitap kulübü toplantıları üç aylık bir süreç içinde ayda bir kere bir buçuk saat “Zoom.us” üzerinden gerçekleşecektir.

 

 Duygu Özdemir’in her ay belli temalar üzerinden belirlediği kitaplar üzerinden inceleme ve ardından sohbet gerçekleşecektir. Buluşmalarda konu bağlamında editör, yazar, psikolog gibi sürpriz konuklara da yer verilebilecektir.

 

*Üç aylık atölyelere katılım devamlılığı istenmektedir.

 

Duygu Özdemir

 

Duygu Özdemir lise eğitimini Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nde aldı ve Fransız Edebiyatına olan merakı onu Galatasaray Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümüne yönlendirdi ve 2015’de mezun oldu. Daha sonra 2016’da Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Yüksek Lisans programına başladı. Farklı iletişim ajanslarında içerik ve proje yöneticiliği deneyimin yanı sıra Kafka Okur, Artkolik, Hürses gazetesi gibi mecralarda kitap, mekan yazıları yayımlandı. Duygu Özdemir halen kitap ve mekan incelemelerinin yapıldığı 1Kitap1Mekan’ın kurucusu ve içerik yöneticisidir.