Narmanlı Sanat ile Karaköy Sanat Rotası

Narmanlı Sanat ile Karaköy Sanat Rotası

 

 

24 Mart Çarşamba 13:00-14:30

 

Sergilerden ve sanat etkinliklerinde uzak kaldığımız son aylarda Narmanlı Sanat, sınırlı sayıda kontenjan ile sanat rotalarına tekrar başlıyor! Sanat rotasında Anna Laudel, Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri ve Salt Galata’da üç farklı sergiyi sergi ekibi veya sanatçıları ile beraber keşfedeceğiz.

 

Sanat rotası Anna Laudel Gallery’den başlayacak olup, aralarında Elçin Acun, Lal Batman, Büşra Çeğil, Bahadır Çolak, Fırat Engin, Zeren Göktan, Kadriye İnal, Dinçer İşgel’in de bulunduğu 19 sanatçının işlerini “Love Over Entropy” karma sergisinde göreceğiz. Sergide, bir sistemdeki rastlantısallık ve düzensizlik olarak tanımlanan entropi kavramıdan hareketle 21. yüzyılın bir tepki olarak ortaya çıkan “sapioseksüellik” adlı yeni eğilimi araştıracağız..

 

Sanat rotasının ikinci durağında Sabancı Üniversitesi’ne ait Kasa Galeri’de
“Renk Ver Bana” adlı sergiyi ziyaret edeceğiz. Yekhan Pınarlıgil küratörlüğünde gerçekleşen sergi, Marguerite Bornhauser, Çınar Eslek ve Semiha Berksoy’un üretimlerini biraraya getiren sergide, ten, tin ve renk ilişkilerini araştıracağız.

 

Son olarak Salt Galata’da kolektif hafızayı tanımlayan verileri yeniden kurgulayıp yorumlayan Barış Doğrusöz’ün Güç Odağı video üçlemesini inceleyeceğiz.

 

*Kontenjanımız 5 kişi ile sınır sayıda olup, galerilere giriş HES kodu ile gerçekleşecektir.