Narmanlı Sanat ile Kadın Girişimciler: Peracas

 Narmanlı Sanat ile Kadın Girişimciler: Peracas

 

Peracas’ın Kurucusu Beyza Arman ile Takı Tasarımı Üzerinden Marka Yaratmak ve Dünyaya Açılmak

 

Moderatör: Duygu Barlas

 

16 Ocak Cumartesi 17:00 – 18:30

 

Narmanlı Sanat kadın girişimcileri ve lokal üreticileri desteklemek amacıyla yeni bir atölye serisi başlatıyor! Duygu Barlas moderatörlüğünde gerçekleşecek atölyenin ilk konuğu Peracas markasının kurucusu Beyza Arman ile kendi deneyimlerinden yola çıkarak bir markanın oluşma serüvenini konuşacağız.

 

Beyza Arman deneyimlerinden yola çıkarak kendi markasını kurmak isteyenler için marka kimliği oluşturmak, tasarım süreci, malzeme seçimi, üretim süreci, pazarlama ve bütçeleme yöntemlerini aktaracaktır. Katılımcılar atölyede, uluslararası bir markanın kurulma ve gelişme serüvenine tanık olurken kendi markalarını kurarken uygulayabilecekleri pratik bilgiler edineceklerdir.

 

Peracas

 

Peracas, tarzını geçmişten miras alan ve günümüze şıklıkla taşıyan romantik, sofistike kadınlardan ilham alıyor. Tasarımlar Boboli Bahçeleri’nden Rönesans resimlerine, Tabiat Ana’dan sonsuz denizlere uzanan bir ilhamla yaratılıyor.

Koleksiyondaki tüm parçalar geçmişte bir hikayenin, bir Botticelli resmindeki bir figürün veya bir Yunan Tanrıçasının büyüleyici güzelliğinin bir yansımasıdır.

Her bir parçanın kendine ait bir hikayesi var ve hepsi 24K Altın Kaplama üzerinde renkli yarı değerli taşlar ve kristaller kullanılarak İstanbul’un en yetenekli zanaatkârları ile birlikte elle yaratılıyor. Tüm parçalar benzersiz ve birbirinden farklı olmasıyla öne çıkıyor.