Mehmet Altuğ Ersoy ile Duayen Psikologlar: Piaget ve Freud

Mehmet Altuğ Ersoy ile Duayen Psikologlar: Piaget ve Freud

Eğitmen: Mehmet Altuğ Ersoy

28 Mart, 4 Nisan Pazar 15:00-17:00

Felsefi eğilim, özel ve genel sorulardan doğan kavramların başka sonuçlarını görebilme, onların ilişki ve uzantılarını izleyebilme ve diğer birçok alandaki genel anlam ve önemlerini kavrayabilmektir. Duayen Psikologlar atölye çalışmasında yapmak istediğimiz şey tam da budur; psikolojiye felsefi bir eğilimle yaklaşmaktır. Bunu da “psikolojinin duayenleri” olarak kabul edilen altı önemli psikolog üzerinden; onların düşünsel ağlarını tekrar anlamlandırmaya çalışarak gerçekleştireceğiz.

Duayen Psikologlar serisinin ilk bölümünde psikanalizin kurucu Sigmund Freud ve çocuk gelişimi alanında yaptığı çalışmalarla bilinen İsviçreli psikolog Jean Piaget’in yaklaşımları ve kavramlarını ele alacağız. Bu atölye ile psikolojiye farklı felsefi eğilimlerle yaklaşabilme kabiliyeti kazanıp, ham bilgi almak yerine bilgiye anlam katarak öğretileri içselleştirme şansını yakalamış olacağız.

Mehmet Altuğ Ersoy

Mehmet Altuğ Ersoy
Mehmet Altuğ Ersoy, Özel Alman Lisesi’nin ardından, önce İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde, daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde eğitim aldı.
Psikoloji alanındaki ilgisini, mesleki tercihi doğrultusunda daha da derinleştirmek için çeşitli üniversite ve akredite kuruluşlar bünyesinde aralarında Bireysel Danışmanlık Teknikleri Süpervizyon, Kognitif Görüşme Teknikleri Süpervizyon, Çözüm Odaklı Terapi Sertifikası, Hipnoz Eğitimi ve Uygulama Sertifikası, Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifikası, Yetişkinlerde Klinik Görüşme Teknikleri, Çift Ve Ailede Klinik Görüşme Teknikleri gibi başlıkların da bulunduğu konularda eğitimlere katılarak sertifikasyonlar aldı.
Felsefi Danışmanlık mesleğinin yanı sıra özel eğitim kurumları bünyesinde düşünce, felsefe, estetik, etik, ezoterizm ve psikoloji ile ilgili eğitimler veriyor. Birçok üniversite ve sivil toplum kuruluşunda konuşmacı ve eğitmen olarak seminerler düzenliyor.