Kenan Tamer ile Küba’ya Bir Yolculuk: Sanal Tur

150,00Sepete Ekle

Kenan Tamer ile Küba’ya Bir Yolculuk: Sanal Tur

 

Eğitmen: Kenan Tamer

 

15 Mayıs Cumartesi 16:00-17:30

 

 

Uzman rehber Kenan Tamer eşliğinde evlerimizden Küba’ya bir yolculuğa çıkıyoruz!

 

1959’dan beri sosyalist bir rejimin hüküm sürdüğü Küba; kültürüyle, purolarıyla, danslarıyla, müzikleriyle ve Che Guevara’nın anıları ile gezginlerin odak noktası! Narmanlı Sanat da sizleri evlerimizden deneyimleyeceğiniz bir Küba yolculuğuna davet ediyor.

 

Kenan Tamer eşliğinde Havana, Cienfiegos ve Varadero gibi farklı şehirleri önemli yapılar, kişiler ve hikayeler üzerinden deneyimleyeceğiz. Havana’da Miramar bölgesinden meşhur Devrim Meydanı’na, Colomb Mezarlığı’ndan Che Guevara’nın evine kadar farklı destinasyonları keşfedeceğiz. Şehirlerdeki ikonik yerlerin yanı sıra ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel Sokağı’nı, Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikayı ve kolonyal mimarinin örneklerini göreceğiz.

 

*Atölye Zoom.us üzerinden gerçekleşecektir.

 

Kenan Tamer

 

Türk baba ve İngiliz annenin oğlu olarak 1969 yılında Cheshire, İngiltere’de dünyaya geldi ve Türkiye’de büyüdü. Lise öğrenimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversite’sinin Ekonomi bölümünde devam etti. Öğreniminin üçüncü yılında, Amerika’da Berry Üniversite’sinden tam burs kazandı ve aynı üniversitenin ekonomi ve işletme programlarında cifte lisans yaparak mezun oldu. Kazandığı başka bir burs ile Massachusetts Universitesi’nde Otel, Restaurant ve Seyahat Yöneticiliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

 

Kendisi edebiyat aşığı, kitap kurdu, tatbilir ve tarih, kültür, klasik/modern sanat tutkunu… Türkiye içi ve yurt dışına yaptığı sayısız seyahatlerin sonunda tutkusunu, kariyerine dönüştürmeye karar verdi ve 32 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Profesyonel Turist Rehberi kokartını almaya hak kazandı.

 

Kenan Tamer Türkiye ve yurt dışı tur rehberliği yapıyor ve şu ana kadar seyahat ettiği ülke sayısı 100’ün üzerinde. Türkiye’yi ziyaret eden ünlülerin, başbakan ve bakan seviyesinde politikacıların, müze gruplarının, generallerin, sanat doayenlerinin, ünlü iş adamlarının/iş kadınlarının, arkeoloji derneklerinin rehberliğini yapıyor.

 

Sekizinci göbek İstanbullu ve bu şehrin gönlündeki yeri bir başka… İstanbul’un tarihine, coşkusuna, karmakarışıklığına, görmüş geçirmişliğine, eski ile yeninin zıtlıklarına, tatlarına, anlaşılmazlığına, çeşitliliğine aşık… Hele bir de tüm bunları anlatabileceği, paylaşabileceği, keşfedebileceği konuklar ile birlikteyse değmeyin keyfine!