İrem Bilkin ile Ernest Hemingway: Hayatı, Eserleri ve Edebiyatı

İrem Bilkin ile Ernest Hemingway: Hayatı, Eserleri ve Edebiyatı

 

Eğitmen: İrem Bilkin

 

9 Şubat Salı 19:00 – 20:30

 

 “Her insanın hayatı aynı şekilde son bulur; onu diğerlerinden ayıran ise, her bir gününü nasıl yaşadığı ve nasıl hayata veda ettiğidir.”

 Ernest Hemingway

 

Caz Çağı ve Kayıp Kuşağın yankı uyandırmış en ilgi çeken temsilcilerinden Ernest Hemingway kendine has stiliyle 20. yüzyıl kurgu roman anlayışına bambaşka bir boyut katmıştır.  Nobel ve Pulitzer ödüllü, yetenekli, bilge, eğlenceli ve yaşama dört elle sarılmış bu yazarın onu eşsiz kılan özellikleri ve hayatının gerçekleri neler olmuştur?

 

Atölyemizde, okuyucularına her şeyi olduğu gibi, tüm gerçekliğiyle anlatmayı hedef edinmiş Hemingway’in yaşamına odaklanırken, onun sanatına ışık tutmuş Paris yıllarına, içinde yanıp duran ve dinmek bilmeyen macera tutkusuyla ortaya çıkardığı eserlerine, dışarıdan büyüleyici ve cesur görünen görkemli dünyasına da ortak olacağız.

 

 

İrem Bilkin

İrem Bilkin, Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’nden mezun oldu. Warwick Üniversitesi İngiliz Dili Bölümü’nde İngiliz ve Pop Kültürü üzerine yüksek lisansını ve Southampton Üniversitesi’nde Jane Austen çalışmaları sertifika programını tamamladı. İş yaşamında uluslararası kurumlarda görev alırken, bir yandan da akademik ve edebi çeviriler yapmaya devam etti. Halen gönüllü çevirmen olarak Khan Academy Türkçe’ye destek vermekte, aynı zamanda bağımsız çevirmen olarak edebiyat ve akademik alanlara katkısını sürdürmektedir.