İklil Sümer ile Fransızca Konuşma Kulübü / Le Club de Francophonie

İklil Sümer ile Fransızca Konuşma Kulübü / Le Club de Francophonie

Eğitmen: İklil Sümer

15,22 Mart Pazartesi 20:00-21:30

Fransızca sohbet etmek için buluşuyoruz!
On se retrouve pour parler en français!

Fransızca konuşabilen ama pratik etmeye yer ve zaman bulamayanlar için Narmanlı Sanat, Fransızca konuşma kulübünü başlatıyor! Her hafta belirlenen güncel konu ve temalar üzerinden Fransızca tartışma ve konuşma ortamının yaratılacağı Fransızca konuşma kulübü 2 hafta boyunca “Zoom.us” üzerinden gerçekleşecektir.

6 katılımcı ve moderatör ile yapacağımız oturumlarda amacımız Fransızcamızı tazelemek ve sanal da olsa gezmek… Seyahat anılarımızdan veya keşfetmeyi hayal ettiğimiz yerlerden bahsedeceğiz.

Her katılımcı en az 3 kez söz alabilecek. Moderatörümüz giriş yaparken örnek bir metni sizlere bir sözcük listesi eşliğinde sunacak.

Nos rencontres se feront avec 6 participantes/participants et l’animatrice Iklil Sumer. Notre but est de rafréchir nos compétences en langue française et faire des visites virtuelles… Nous raconterons des souvenirs de voyages ou bien des lieux où nous aimerions bien aller découvrir.

Chaque participante et participant pourra prendre la parole au moins trois fois. A la présentation du sujet un texte en français accompagné d’une liste de vocabulaire seront mis à votre disposition par notre animatrice.

*İki oturumda gerçekleşecek olan atölye seri halinde takip edilebildiği gibi tek derslik de takip edilebilir.

İklil Sümer

İklil Sümer
1979 Sainte Pulchérie Fransız Kız Ortaokulu, 1983 Saint Benoit Lisesi mezunu olan İklil Sümer, 1983-1988 yıllarında Paris’te yaşamış, Académie Julian’da resim atölyesinde çalışmış ve Ecole Supérieure de Tourisme’de yüksek öğrenim yapmıştır. 2000 yılında İstanbul’da Fransızca dersleri vermeye başlamış, 2006-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nde Fransızca Öğretmenliği lisansı yapmıştır. 2010 yılında tekrar Paris’e yerleşmiş, Maison des Habitants derneğinde gönüllü öğretmenlik ve ardından Académie de Paris Ortaokullarında görev yapmıştır.