Feride Çelik ile Van Gogh, Marcel Duchamp, Salvador Dali ve Rene Magritte : Eserleri ve Gizli Hayatları

Eğitmen; Feride Çelik

 

Van Gogh, Marcel Duchamp, Salvador Dali ve Rene Magritte;

Eserleri ve Gizli Hayatları

Bazı sanatçılar vardır ki sanat tarihinde ortaya çıkan sanat akımları onların eserleriyle hatırlanır. Seçilen sanatçıların içinde bulundukları sanat akımının özellikleri, eserlerinden örneklerle incelenirken gizemli hayatları hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

3 –  24 Aralık Salı, 19.00-21.00 (dört hafta)

*Bu atölye herhangi bir ön bilgi gerektirmemektedir.

Lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. Yüksek Lisansını Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi bölümünde Marcus Graf danışmanlığında tezli olarak bitirdi. Tez başlığı: “2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Kapsamında: Taşınabilir Sanat

Işık Üniversitesi Sanat Bilimi Doktora programını bitirdi. Prof. Balkan Naci İslimyeli danışmanlığında “Türk Sinemasında İç Göç Filmlerinde Birey ve Mekan Algısı (1960-2009)” başlıklı tezi yazdı.

Deyim Sanat” galerisi’nde sanat danışmanlığı ve sergi küratörü olarak çalıştı. “Galerimiz” galerisi için de “Yenebilir Sanat” başlığı altında sanat projesi gerçekleştirdi. Halen “Galerimiz” ve başka galerilerle sanat projeleri ve sergi küratörlüğüne devam etmekte.

Avrupa Parlementer Meclisi Ödüllü Baksı Müzesi‘nde proje koordinatörü ve Baksı Kültür Sanat Vakfı‘nda yönetim kurulu üyesidir. Yedi Kültür SanatArtsclubistanbul ve L’atelier gibi kültür sanat platformlarında tablo analizi, sanat akımları ve kolleksiyonerlere de özel sanat tarihi dersleri vermektedir.