Feride Çelik ile Güncel Sanat Nereye Gidiyor?

Feride Çelik ile Güncel Sanat Nereye Gidiyor?

*Bir gün sürecek atölyemiz Şile, Casa Lavanda’da gerçekleşecektir.

 

23 Eylül Çarşamba, 10.30-18.30

 

Atölyelerimizi çoğunlukla çevrimiçi platformlarda gerçekleştirdiğimiz bu süreçte günümüz koşullarını gözeterek en sağlıklı şekilde bir araya gelmenin yöntemlerini araştırdık.

 

Narmanlı Sanat olarak Şile’ye bağlı Ulupelit köyünde yer alan butik otel Casa Lavanda’da 23 Eylül Çarşamba, doğayla ve sanatla iç içe olabileceğiniz günübirlik bir atölye programı oluşturduk. Programın çoğunluğu açık havada olmakla birlikte sevgili Feride Çelik’i dinleyeceğimiz toplantı odasında her dinleyicinin arasında iki metre mesafe olacak şekilde tasarlandı. Atölye programında Feride Çelik ile “Güncel Sanat Nereye Gidiyor?” başlıklı üç saatlik bir atölye gerçekleşecek.

 

Contemporary İstanbul ve Bienaller üzerinden güncel sanat değerlendirilecek. 2019 yılında İstanbul’da yaşanan hareketli sanat ortamı sanat izleyicisine, sanat piyasasına ve sanat danışmanlarına nasıl bir etki ve geri dönüş yarattı? Bu soruya yanıt ararken güncel sanatın tarihçesi, günümüze ulaşana kadar ki değişimler gerek Türkiye’den gerekse dünyadan örneklerle açıklanarak yorumlanacaktır.

 

Casa Lavanda, ziyaretçileri için gerekli tüm tedbirleri alarak
hijyeni en üst seviyede tutmasının yanı sıra doğayla baş başa,
sakin,huzurlu, kaliteli bir ortam sunuyor. Aynı zamanda 21 bin
metrekare yeşil alanı ve gastronomik mutfağı ile lezzet ve doğa
severler için de bir çekim noktası haline geliyor.

Atölye programının ayrıntılı hali şu şekildedir:

10:30 Otelde Buluşma
11:00 – 12:30 Ders Anlatımı
12:30 – 12:50 Kahve Molası
12:50 – 14:20 – Ders Anlatımı
14:20 – 16:00 Serbest Zaman / Öğle Yemeği

16:00 – 17:30 Doğa Yürüyüşü
17:30 – 18:30 Serbest Zaman

 

Fiyatlandırmaya tüm program; Casa Lavanda’nın çay saati servisi, öğle yemeği, yürüyüş ve 3 saatlik ders anlatımı dahildir.

 

Ücret; 850 TL + KDV,
Arkadaşınız ile; 800 TL + KDV
Narmanlı Sanat öğrencilerine; 800 TL + KDV
İndirim kodlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Etkinlik satışımız 16 Eylül’de sonlanacaktır.
Ulaşım sıkıntısı olanlar bizi bilgilendirebilir.

ADRES; Ulupelit, Seçkin Sk No.2, 34980 Şile/İstanbul

 

Feride Çelik

 

Lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. Yüksek Lisansını Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi bölümünde Marcus Graf danışmanlığında tezli olarak bitirdi. Tez başlığı: “2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Kapsamında: Taşınabilir Sanat” Işık Üniversitesi Sanat Bilimi Doktora programını bitirdi. Prof. Balkan Naci İslimyeli danışmanlığında “Türk Sinemasında İç Göç Filmlerinde Birey ve Mekan Algısı (1960-2009)” başlıklı tezi yazdı. “Deyim Sanat” galerisi’nde sanat danışmanlığı ve sergi küratörü olarak çalıştı. “Galerimiz” galerisi için de “Yenebilir Sanat” başlığı altında sanat projesi gerçekleştirdi. Halen “Galerimiz” ve başka galerilerle sanat projeleri ve sergi küratörlüğüne devam etmekte. Avrupa Parlementer Meclisi Ödüllü Baksı Müzesi‘nde proje koordinatörü ve Baksı Kültür Sanat Vakfı‘nda yönetim kurulu üyesidir. Yedi Kültür Sanat, Artsclubistanbul ve L’atelier gibi kültür sanat platformlarında tablo analizi, sanat akımları ve kolleksiyonerlere de özel sanat tarihi dersleri vermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_