Atölyeler

Narmanlı Sanat ile Pera Rotası(Cumartesi)

3 Ekim Cumartesi 13:00-15:00 

 

İsteyenler ile Pera Palas’ta rota sonunda kahve molası verilecektir. 

 

Kültür ve sanatın her zaman merkez noktası olan Pera, gerek mimarisi gerekse içinde yer alan sanat galerileri ve müzelerle  hala önemli bir buluşma noktası.  

Bu merkezden alınan ilhamla biz de Narmanlı Sanat olarak Pera Galeri Rotası adı altında dört farklı galeride dört farklı sergiyi ziyaret edip Pera’daki sanat ortamını inceleyeceğiz. 

İncele
Bilet Al

Ayça Ceylan ile 20. ve 21. Yüzyılın Sanatında Bedenin Konumu(Online)

Eğitmen: Ayça Ceylan 

 

6 Ekim Salı – 7 Ekim Çarşamba , 19:00-21:00 

 

Katılımcılar 20. ve 21. yy’da bedeni merkeze alıpüretim yapan kadın sanatçılar üzerinden bedenin tarihi ve farklı kültürlerdeki beden politikaları hakkında bilgi sahibi olacaktır. 

İncele
Bilet Al

Türkü Şahin ile Japon Moda Avangardı: Miyake, Yamamoto ve Kawakubo

Türkü Şahin ile Japon Moda Avangardı: Miyake, Yamamoto ve Kawakubo 

 

Eğitmen: Türkü Şahin

 

13 Ekim Salı ,19:00 – 21:00

 

Issey Miyake, Yohji Yamamoto ve Rei Kawakubo’nun 1980’lerden itibaren benimsedikleri giyim anlayışı, Batı modasının sınırları dışına çıkan, zamansız bir stil oluşturmaya ve eleştirmenler tarafından Japon Avangardı olarak değerlendirilmeye…

İncele
Bilet Al

Osman Erden ile Modern Sanat ve Müzik

Eğitmen: Osman Erden

 

15 Ekim Perşembe 19:30 – 21:00

 

Modern Sanat ve Müzik

 

Modern Sanat ve Müzik / Modern Sanat ve Tiyatro /

Modern Sanat ve Edebiyat başlıklarıyla üç bölümden oluşacak seminer dizisinde 19.yüzyılın başlarından II.Dünya Savaşı’nın sonrasına, modernizm çerçevesinde bu farklı ifade alanlarının birbirleri ile etkileşim içinde oluşturdukları ortak sanat alanından bahsedilecektir.

İncele
Bilet Al

Feride Çelik ile Romantik Akım Tablo Okumaları(online)

Eğitmen: Feride Çelik 

 

6, 13, 20, 27 Ekim Salı – 10:00-12:00 (4 haftalık atölye) 

 

Romantik Akım Tablo Okumaları 

 

Romantizmin çıkış noktası olan sanayileşme ve onun getirdiği değişimler, dönüşümlerdir. Avrupa sanatının kendine yeni bir çözüm yolu için ortaya çıkarmış olduğu romantizm akımı dönemin önemli tablolarına nasıl yansımıştır? Romantizm dönemi tablo okumaları dersinde bu ünlü tabloları yapan sanatçıların hayatları, tablolar altında yatan sırlar, semboller ve dönemin sosyolojisi, psikolojisi ile birlikte ele alınarak incelenecektir. 

 

İncele
Bilet Al

Türkü Şahin ile Coco Chanel’den İtibaren Modanın Yüz Yılı

Eğitmen: Türkü Şahin

 

29 Eylül Salı, 11.00-13.00

 

Coco Chanel’den Balenciaga’ya, Miyake’den  McQueen’e 20. Yüzyıl moda tarihini şekillendiren moda tasarımcıların kapsamlı bir biçimde inceleneceği eğitimde, her dönemin ana akım modası, onu değiştiren silüetler ve ikonik parçalar, hem  tasarımcıların kişisel serüvenleri , hem de dönemin sosyopolitik  yapısı ile bir arada değerlendirilecektir.  Kimi kısa ömürlü, kimi ise on yıllar boyunca görülmeye devam edecek olan bu parça ve silüetlere bugün neden tarihi değer atfedildiği sorgulanırken, iyi ve kötü tasarımın ne olduğu gibi sorulara da interdisipliner bir çerçevede cevap aranacaktır.

İncele
Etkinlik sonlanmıştır.

Narmanlı Sanat ile Pera Rotası

30 Eylül Çarşamba 11:00 – 13:00 

 

İsteyenler ile Pera Palas’ta rota sonunda kahve molası verilecektir. 

 

Kültür ve sanatın her zaman merkez noktası olan Pera, gerek mimarisi gerekse içinde yer alan sanat galerileri ve müzelerle  hala önemli bir buluşma noktası.  

Bu merkezden alınan ilhamla biz de Narmanlı Sanat olarak Pera Galeri Rotası adı altında dört farklı galeride dört farklı sergiyi ziyaret edip Pera’daki sanat ortamını inceleyeceğiz. 

İncele
Etkinlik Sonlanmıştır.

İnci Aydın Çolak ile Türkiye’de Resim ve Edebiyatta Ortak Dil

Eğitmen: İnci Aydın Çolak

 

17 Eylül Perşembe,  19.00-21.00 

 

Türkiye’de Resim ve Edebiyatta Ortak Dil 

 

Dört hafta sürecek seminerimizde Türkiye’de resim ve edebiyatın birlikte aldıkları yola tanıklık edilecek. Tanzimat’tan günümüze gelmeyi hedefleyen çalışmada ressam ve edebiyatçıların bir araya geldikleri mekânlar, ele aldıkları ortak konular, yöntemler ve birliktelikler resimler ve edebi eserler üzerinden konuşulacaktır. Resim ve edebiyatın birlikte aldıkları yolun yanı sıra kültür yaşamımızdaki dönüşümler sanat eserleri üzerinden incelenecektir. 

 

İncele
Etkinlik sonlanmıştır.

Feride Çelik ile Güncel Sanat Nereye Gidiyor?

Eğitmen : Feride Çelik,

 

*Bir gün sürecek atölyemiz Şile, Casa Lavanda’da gerçekleşecektir.

 

23 Eylül Çarşamba, 10.30-18.30

 

Atölyelerimizi çoğunlukla çevrimiçi platformlarda gerçekleştirdiğimiz bu süreçte günümüz koşullarını gözeterek en sağlıklı şekilde bir araya gelmenin yöntemlerini araştırdık. Narmanlı Sanat olarak Şile’ye bağlı…

İncele
Etkinlik sonlanmıştır.

Zuhal Demirarslan ile Günümüzde Hikaye Anlatıcılığı

*açık hava etkinliği

 

10 Eylül 2020  Perşembe

Kapı açılışı: 18:45

Konuşma: 19.00-20.45

 

Karaköy Fransız Geçidi’nde yer alan terasımızda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde yeni atölyelerimizi tasarlıyoruz. 400 metrekarelik kullanım alanı olan dışarıdan giriş olmayan terasımızda “Benim Sanatım” adlı belgesel programın yapımcısı ve sunucusu Zuhal Demirarslan ile “hikaye anlatıcılığını”

İncele
Etkinlik Sona Ermiştir

Karaköy Fransız Geçidi’nde Narmanlı Sanat ve

Cihangir Akademi İşbirliğinde Açık Hava Tiyatrosu

Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur

Yazan ve oynayan: Pınar Göktaş

Yöneten: Şule Ateş

 

Tüm biletler satılmıştır. İlerleyen tarihlerde ek bir gösterim koyma durumumuz olmakta. Rezervasyon için e-mail atabilirsiniz, tarih netleştiğinde öncelikli olarak rezervasyon e-maili atanlara dönüş sağlanacaktır. Rezervasyon için: cihangirakademi@gmail.com

 

11 Eylül 2020 Cuma, 

Kapı Açılışı: 19:30

Atölye Başlangıcı: 20.00-21:00

 

Karaköy Fransız Geçidi’nde yer alan terasımızda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde yeni atölyelerimizi tasarlıyoruz. 400 metrekarelik kullanım alanı olan dışarıdan giriş olmayan …

İncele
Etkinlik Sona Ermiştir

Recep Ayyılmaz ile Günbatımında Beethoven: Beethoven’ın 250. Yılında Hayatı, Sanatı, Eserleri

*açık hava etkinliği

 

16 Eylül 2020 Çarşamba, 

Kapı Açılışı: 18:45

Atölye Başlangıcı: 19.00-21:00

 

Karaköy Fransız Geçidi’nde yer alan terasımızda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde yeni atölyelerimizi tasarlıyoruz. 400 metrekarelik kullanım alanı olan dışarıdan giriş olmayan terasımızda opera yönetmeni, çevirmen Recep Ayyılmaz ile Beethoven’ın hayatı ve eserleri…

İncele
Etkinlik Sona Ermiştir.